Popularne posty

sobota, 5 listopada 2011

Moje kwiaty w ogrodzie

Róża Lubi miejsce osłonięte od wiatru, zaciszne,słoneczne lub lekko ocienione.Najlepiej rośnie na żyznej,lekkiej glebie o odczynie lekko kwaśnym.Kwitnie dwa a nawet trzy razy w roku.Po przekwitnieniu obrywam wysuszone kwiatki aby w to miejsce pojawiły się nowe.Jesienią usuwam resztki opadłych liści. Na zimę muszę ją okryć ziemią aby nie przemarzła.

Dalia ogrodowa znana z nazwy georginia.Piękny wieloletni kwiat, rosnący prawie w każdym ogrodzie.W naszym klimacie należy do grupy bylin wymarzających, dlatego sadzi się dalie dopiero po ostatnich przymrozkach, w drugiej połowie maja a jesienią wykopuję i przechowuje przez zimę w pomieszczeniach zabezpieczonych od mrozu. Pomieszczenie , w którym przechowujemy dalie powinno zapewnić temperaturę od 3 do 5 stopni a także odpowiednią wilgotność powietrza, wysoka powoduje gnicie karp a zbyt niska ich wysuszenie.W maju następnego roku do sadzenia można wziąć tylko zdrowe korzenie bulwiaste.

Hortensja Kolor kwiatów hortensji zależy głównie od gatunku i odczynu podłoża, w którym rośnie roślina. w celu uzyskania kwiatów o barwie niebieskiej, trzeba obniżyć pH gleby, zwiększając jej kwasowość. Można zastosować siarczan potasu lub amonu. Zaleca się również wyłożyć glebę pod krzewem torfem lub korą.Jesienią należy zasilić hortensję nawozem potasowym, co korzystnie wpłynie na wytrzymałość na niskie temperatury w okresie zimowym. Potas zwiększa odporność roślin wieloletnich na mróz, zwiększając zdolność drewnienia pędów.Hortensja nie jest zbyt odporna.Korzenie można zabezpieczyć usypując warstwę zabezpieczającą, grubości ok. 25 – 30 cm, którą może być torf a część nadziemną hortensji można okryć matą z agrowłókniny lub słomy.Wiosną zdejmujemy okrywę, gdy mamy pewność, że nie będzie już przymrozków.


Wrzos.Wymaga kwaśnego podłoża. Jesienią pięknie prezentuje się na grządce, ożywia i ubarwia każdy ogród,w krótkm czasie silnie się rozrasta i tworzy zrośniętą kępę krzewu.Występuje w wielu odcieniach zieleni,żółci i czerwieni. Obsypane drobną korą odstępy między krzewami estetycznie wyglądają a także zatrzymują wilgoć w podłożu.Przed zimą wrzosy przykrywam igliwiem i lekko obsypuję korą gdyż okrycie musi być przewiewne aby roślina nie zgniła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz